© Tina Herbots

Leestijd 2 — 5 minuten

Schrijf je in voor de Summerschool Kunstkritiek van rekto:verso en Etcetera!

Leer kritisch kijken en schrijven tijdens Theater Aan Zee

Breng jij graag je avonden door in een theaterzaal? Heb je achteraf een uitgesproken mening die je graag wil delen met anderen? Misschien schuilt er wel een recensent of essayist in jou! Voor wie zin heeft om zich (verder) te ontwikkelen als kunstcriticus, organiseren Etcetera en rekto:verso een summerschool tijdens het podiumkunstenfestival Theater Aan Zee (31/07-10/08). 

Wat kan je verwachten?

Drie dagen lang word je ondergedompeld in spannend jong werk van startende theatermakers. Je gaat kijken en wisselt van gedachten met een kleine groep deelnemers en drie begeleiders. Je wordt geïntroduceerd in de kunst van het recenseren en krijgt feedback van ervaren critici: Evelyne Coussens (De Morgen, rekto:verso, Etcetera), Charlotte De Somviele (De Standaard, Etcetera) en Simon Baetens (Etcetera). 

Tot slot ga je als beginnend recensent in gesprek met beginnende makers: wat denken zij over jouw teksten? Welke plek moet kunstkritiek hebben in het veld vandaag? Hoe stimuleren we een inspirerend gesprek tussen kunstenaars en critici?

Deelnemen aan de summerschool kost €50. Daarvoor krijg je:

  • Tickets voor voorstellingen Jong Werk op 2, 3 en 4 augustus
  • Catering (lunch + diner) in café Koer
  • Indien gewenst: overnachting op TAZ (tegen een klein prijsje)
  • Intensieve begeleiding door de redactieleden van Etcetera en rekto:verso: een kennismaking en introductiesessie aan het begin van het festival, digitale feedback tijdens TAZ en een afrondende feedbacksessie na afloop
  • Kennismaking met een community van beginnende auteurs
  • Minstens één van jouw teksten publiceren we online bij rekto:verso en Etcetera

Enthousiast?

Stuur dan een e-mail naar [email protected] waarin je jezelf kort voorstelt en vertelt wat je graag wil leren tijdens de summerschool. Stuur ook minstens 1 tekst (max 2 pagina’s) van jouw hand mee met een link naar podiumkunsten of cultuur. Ervaring met recenseren is niet strikt noodzakelijk, schrijfervaring en interesse in podiumkunsten wel.

Deadline: 18 juni.

Is €50 niet haalbaar voor jou of zie je andere obstakels die jouw deelname in de weg staan? Aarzel niet om ons dit te laten weten, dan zoeken we samen naar een oplossing. 

 

JE LEEST ONZE ARTIKELS GRATIS OMDAT WE GELOVEN IN VRIJE, KWALITATIEVE, INCLUSIEVE KUNSTKRITIEK. ALS WE DAT WILLEN BLIJVEN BIEDEN IN DE TOEKOMST, HEBBEN WE OOK JOUW STEUN NODIG! Steun Etcetera.

NIEUWSBRIEF

Elke dag geven wij het beste van onszelf voor steengoede podiumkunstkritiek.

Wil jij die rechtstreeks in je mailbox ontvangen? Schrijf je nu in voor onze nieuwsbrief!